Senior Solution Architect

Podrobný profil otevřené pracovní pozice

Popis pracovní pozice

Oblast:
Divize Vývoj – Oddělení Architektura IS
Druh pracovního poměru:
Plný úvazek
Místo působení:
Praha
Velikost pracovního týmu:
1 vedoucí, 2 členové

Do našeho rostoucího týmu hledáme na seniorní pozici Solution Architekta s proaktivním a flexibilním přístupem k práci, který je zodpovědný, rád se učí nové věci, je schopný efektivně pracovat samostatně i v týmu a komunikace je jeho silnou stránkou.

Úkolem Senior Solution Architekta je zejména návrh IT designů a řešení podle požadavků zákazníka. S tím je spojená jak spolupráce s projektovými týmy, tak komunikace se zákazníky a analytiky.

Pracovní náplň

  • Tvorba komplexních IT analytických a designerských řešení, jejich dokumentace, zabezpečení kvality dodávky části IT řešení v rámci IT programů,
  • v případě potřeby zabezpečení definování a koordinace úloh a management zdrojů IT části projektového týmu,
  • řízení vzájemných designových a technických závislostí, vlivů a řešení složitých souvislostí v rámci IT programů,
  • zajistit identifikaci nových idejí, zdokumentovat a prezentovat jejich návrh nebo změny pro oblast IT aplikací,
  • vést analýzy a studie realizovatelnosti pro komplexní IT řešení se závažným vlivem na celkovou IT architekturu a design,
  • zajistit analýzu současného stavu, navrhovat budoucí řešení a detailní design IT řešení s důrazem na efektivitu nákladů, inovace a jednoduchost navrhovaného řešení,
  • předkládat návrhy na re-design, optimalizaci a modernizaci technologií,
  • předkládat návrhy na optimalizaci IT infrastruktury,
  • zabezpečovat kontrolu implementace a koordinaci týmů v projektech z pohledu designu, architektury po dobu implementační fáze projektu,
  • řešit komplikované designové a vývojové problémy,
  • v případě potřeby koordinovat implementaci nových systémů a platforem z oblasti designu, vývoje, a nasazení za IT oblast v projektech nebo programech,
  • komunikovat s externími dodavateli, připomínkovat a diskutovat dodavatelská řešení, připomínkovat dodavatelské dokumenty a zúčastňovat se výběrových řízení,
  • připravovat vstupy a požadavky pro výběrová řízení, připravovat řešení případových studií,
  • kontrola detailních implementačních plánů za technologickou část řešení a kontrola kvality plánů náběhu řešení do provozu,
  • zpracovávat výstupy do manažerských prezentací a prezentovat návrhy a výstupy práce na nejvyšší manažerské úrovni.

Odborné požadavky

  • 10 let zkušeností s designem IT řešení,
  • zkušenosti s řízením týmu interních i externích specialistů,
  • zkušenosti s řízením týmu v projektech za oblast designu, vývoje nebo dodávky řešení,
  • pokročilá znalost AJ.

Osobnostní předpoklady

  • Samostatnost a zodpovědnost,
  • proaktivní přístup k práci,
  • schopnost komunikace se zákazníky a dobré vystupování,
  • časová flexibilita,
  • ochota učit se novým věcem.

Naše nabídka

  • Zázemí stabilní a dynamicky se rozvíjející české společnosti,
  • přátelská pracovní atmosféra a moderní pracovní prostředí,
  • trvalý odborný růst,
  • notebook,
  • mobilní telefon,
  • po dohodě částečný home-office,
  • systém zaměstnaneckých benefitů: např. příspěvek na stravování, občerstvení na pracovišti, 5 týdnů dovolené, osobní hw budget, firemní sportovní a společenské akce atd.

Zaujala vás tato pozice? Napište nám!

Budeme rádi, pokud nám o sobě dáte vědět, abychom vás mohli kontaktovat. Napište nám na email personalni@uniprog.cz nebo využijte náš kontaktní formulář. Šikovné lidi u nás vždy uvítáme.

Ivana Tiklová
HR manažerka UNIPROG SOLUTIONS

Odesílání formuláře...

Formulář byl odeslán.
Děkujeme za váš dotaz, v nejbližších dnech vás budeme kontaktovat prostřednictvím vámi uvedených kontaktů.

Zavřít

Omlouváme se, ale došlo k chybě.
Použijte prosím naše kontaktní údaje.

Zavřít